عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
جمعه 10 تیر 1401 | 9:9

کد خبر : 14630

  • تاریخ انتشار :

  • 1401/02/28

تعداد بازدید : 2288 بار

سپامک؛ سامانه الکترونیکی صدور پروانه‌ اشتغال به کار مهندسی در درگاه ملی مجوزها

1401/02/28

همه مراحل و فرآیند های صدور پروانه‌های اشتغال به کار مهندسی باید از طریق درگاه ملی مجوزها و سامانه سپامک به انجام برسد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، با راه اندازی سامانه سپامک ( سامانه الکترونیکی صدور پروانه‌ اشتغال به کار مهندسی ) در درگاه ملی مجوزها و ابلاغ معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اجرایی شدن این سامانه، از این پس همه مراحل و فرآیند های صدور پروانه‌های اشتغال به کار مهندسی از این طریق به انجام می رسد.


معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر سازی در نامه ای به ادارات کل راه و شهرسازی استان های کشور با اشاره به مکاتبه وزارت اقتصاد و دارایی مبنی بر ضرورت ثبت نام متقاضیان کسب و کار مهندسی و کاردان فنی در درگاه ملی مجوزها، با توجه به راه اتدازی سازی سامانه سپامک ضمن تاکید بر لزوم ایجاد دسترسی ادارت کل به این سامانه، از ایشان خواسته است به منظور امور تسهیل امور مراجعان تا اطلاع ثانوی درخواست های تمدید، ارتقا، تجدید، افزودن صلاحیت و ابطال مجوز را مطابق روش سابق اجرایی نمایند.


 بر اساس تعریف مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان سپامک انجام همه فرآیند صدور پروانه‌های اشتغال به کار را به شکل الکترونیکی فراهم می کند و بدین ترتیب ضمن تسریع در کار ذی نفعان، بوروکراسی اداری را در راستای تحقق دولت الکترونیک و اجرای قانون به حداقل می رسد.


قابل ذکر است سامانه‌های ( سامانه پرداخت عوارض صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی) و سپامک به شکل هم‌زمان با هم کار می‌کنند. پاتمک پرداخت وجوه دولتی و سامانه سپامک صدور پروانه‌های اشتغال به کار مهندسی را مدیریت می‌کند.


پیش از این رییس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی  در تاریخ 30 فروردین 1401، در مکاتبه ای با وزارت راه و شهرسازی با اشاره به  ماده (7) قانون سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی از آن وزارت خواسته بود تا متقاضیان مجوزهای کسب و کار صادره از وزارت راه و شهرسازی، فقط از مسیر درگاه ملی مجوزها به آدرس mojavez.ir  ثبت نام نمایند.


برچسب ها

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی