عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
چهارشنبه 3 بهمن 1397 | 10:59

برگزاری نشست هم اندیشی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و جمعیت هلال احمر البرز

1397/02/30

هفته هلال احمر گرامی باد

همزمان با هفته هلال احمر، اولین نشست هم اندیشی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و جمعیت هلال احمر استان البرز به منظور بررسی موضوعات مشترک برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، در این نشست که روز یکشنبه 23 اردیبهشت 97 مقارن با هفته هلال احمر در محل ساختمان جمعیت هلال احمر البرز و با حضور ریاست سازمان نظام مهندسی البرز به همراه نایب رییس و جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان برگزار شد، در ابتدا دکتر ناصر چرخساز مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز ضمن خیرمقدم به میهمانان ، به تشریح فعالیت های مختلف جمعیت و معاونت های آن پرداخت.


 

چرخساز سپس با اشاره به مذاکرات ابتدایی انجام شده به منظور معرفی ساختمان های ایمن در سطح استان البرز توسط کارگروه مشترک ، از استقبال موسسه ژئوفیزیک و لرزه نگاری کشور با این اقدام خبر داد و ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح در استان البرز به عنوان استان پایلوت می توان این فرهنگ را در سطح کشور توسعه داد.


مهندس غفاری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز نیز در سخنانی ضمن تبریک هفته هلال احمر به همه نیروهای تلاشگر و خادم جمعیت هلال احمر، هم افزایی سازمان های خدمت رسان و خدمتگزار را بسیار موثر و مفید خواند.


وی با اشاره به خدمات ارزنده هلال احمر به ویژه حضور بدون چشمداشت داوطلبان این جمعیت ، این تلاش و خدمت را بسیار قابل تقدیر و نمونه بارز انسانیت خواند.

 

غفاری آموزش امدادگری همه پرسنل نظام مهندسی ساختمان البرز توسط مربیان هلال احمر را را اولین گام در همکاری مشترک دو مجموعه دانست .

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با اشاره به حوادثی همچون زلزله که هر دو سازمان در پیشگیری و کاهش آسیب های آن دخیل هستند، همکاری دو مجموعه را یک ضرورت دانست.

وی همچنین با اشاره به دو موضوع پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، بر لزوم پیوند این دو بخش تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد همکاری سازمان نظام مهندسی، جمعیت هلال احمر ، مدیریت بحران و دیگر نهادهای مرتبط، به کاهش خطرات و آسیب های حوادث غیرمترقبه بیانجامد.

غفاری با اشاره به جلسات و توافق های انجام شده با سازمان نوسازی مدارس البرز برای تامین ایمنی فرزندان این استان، از توافق های اولیه برای الزام مقاوم سازی اماکن پیشنهادی برای تاسیس مدارس غیرانتفاعی خبر داد.

وی با تحسین ایده دکتر چرخساز برای شناسایی و معرفی ساختمان های ایمن، این طرح را موجب ترویج بیش از پیش موضوع و فرهنگ ایمنی ساختمان ها دانست و از استقبال و آمادگی همکاری سازمان به منظور اجرای این طرح خبر داد. مهندس سهرابلو نایب رییس اول سازمان نیز در سخنانی با تیریک هفته هلال احمر به همه نیروهای تلاشگر این جمعیت، آموزش مهارت های امدادی به مهندسان را گام مهمی در توسعه فرهنگ شایسته داوطلبان هلال احمر دانست و ابراز امیدواری کرد مهندسان آموزش دیده به همراه دانش فنی خود بتوانند افراد موثری در مواقع بروز حوادث باشند.

 


در ادامه نشست کارشناسان سازمان نظام مهندسی با اشاره به طرح های آماده شده به منظور بالابردن توان محلات شهرها و شهروندان  برای امداد رسانی در مواقع بروز بحران به تبادل نظر با کارشناسان جمعیت هلال احمر پرداختند.

در پایان اعضای کمیته مشترک دو مجموعه برای اجرایی کردن طرح های پیشنهادی، مشخص شدند و مقرر شد به طور مستمر جلسات مشترک تا حصول نتایج مطلوب برگزار شود.

 

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی